Prace Pani Dr Grażyny Solarz są regularnie publikowane na Naszych social mediach - Instagramie oraz Facebook-u.

Zachęcamy do śledzenia Naszych profili w mediach społecznościowych:

O co najczęściej pytają Pacjenci ?


PRZECIWWSKAZANIA

– nadciśnienie tętnicze
– choroba Gravesa-Bassedova
– choroby serca
– cukrzyca
– choroby oczu (w tym zespół suchych oczu, jaskra, odwarstwienie siatkówki)
– nadczynność tarczycy

UWAGA! Krwawienie miesiączkowe stanowi bezwzględne przeciwwskazanie do zabiegu chirurgicznego i wymaga odroczenia takowego do momentu ustania krwawienia + 3 dni.

 

WYMAGANE BADANIA

– morfologia (HGB, HCT, RBC, WBC, PLT)
– układ krzepnięcia (czas protrombinowy, APTT, INR)
– glukoza
– CRP oraz TSH
– antygen HBS, HCV, HIV


 

SZCZEGÓŁY ZABIEGU

Czas trwania:  ok. 1 godzina

Znieczulenie: miejscowe

Czas pobytu w klinice: do ok. 45 minut po zabiegu

 

OBLIGATORYJNE, BEZPŁATNE WIZYTY KONTROLNE

I WIZYTA:  7-10 dni po zabiegu (usunięcie szwów)
II WIZYTA:  ok. 1,5 miesiąca po zdjęciu szwów

Dodatkowe wizyty profilaktyczne ustalane są przez Lekarza na podstawie bieżących potrzeb lub na życzenie Pacjenta (koszt wizyty wynosi wówczas 150 PLN).

Blefaroplastyka to zabieg mający na celu poprawę wyglądu opadających lub obwisłych powiek, blokujących część pola widzenia. Nadaje oczom bardziej młodzieńczy wygląd poprzez usunięcie nadmiaru skóry, tłuszczu i zwiotczałych mięśni z górnej i/lub dolnej powieki. Podczas zabiegu plastyki powiek nadmiar skóry i tłuszczu jest usuwany z górnej powieki poprzez nacięcie ukryte w naturalnym załamaniu powieki. Jeśli powieka opada, mięsień podnoszący górną powiekę można napiąć. Tłuszcz znajdujący się w dolnej powiece można usunąć poprzez dyskretne nacięcie wzdłuż brzegu powieki.
Zabieg blefaroplastyki rozwiązuje funkcjonalne i kosmetyczne problemy okołooczodołu, którym jest obszar od brwi do górnej części policzka.

 

 

Czego mogę się spodziewać?
 

Przed zabiegiem:

Dokładna przedoperacyjna historia medyczna i chirurgiczna oraz fizyczne badanie obszaru okołooczodołowego pacjenta (brwi-policzek-nos) określają, czy pacjent może bezpiecznie przejść zabieg plastyki powiek.
W tym celu najpierw należy umówić się na konsultację do okulisty-mikrochirurga, który dokona kwalifikacji.
W Klinice Ornafel&Turcza istnieje możliwość przeprowadzenia bezpłatnej, wstępnej kwalifikacji online, na podstawie ankiety zdrowotnej oraz dokumentacji fotograficznej. Badanie lekarskie potwierdzające miejscowy stan, wskazania do zabiegu oraz rezultaty, odbędzie się w dniu zabiegu.

Zwiotczenie tkanek w obrębie oczu sprawia, że wyglądamy na zmęczonych i starszych niż jesteśmy w rzeczywistości. Opadające powieki górne mogą być również przyczyną problemów z widzeniem – wielu pacjentów z tego powodu odczuwa zmęczenie oczu, ciężkość powiek, bóle głowy oraz narzeka na ograniczenie pola widzenia.

 

Po zabiegu:

Operacja plastyki powiek trwa zwykle od 40 minut do 1,5 godziny. Po operacji początkowy obrzęk i siniaki, będące następstwem operacji, ustąpią po 1-2 tygodniach; ostateczne, stabilne wyniki korekcji powiek będą widoczne po kilku miesiącach. Wyniki zabiegu plastyki powiek najlepiej ocenić porównując przed- i pooperacyjne (przed i po) zdjęcia okolicy oka pacjenta.

Po zabiegu otrzymasz od Nas okulary chłodzące, których zadaniem jest niwelowanie obrzęków, dyskomfortu oraz ewentualnych siniaków. Dyskomfort jest na ogół łagodny i nie wymaga leczenia przeciwbólowego (w razie potrzeby można przyjąć doraznie leki przeciwbólowe, zgodnie z zaleceniami lekarza) .
Większość pacjentów jest w stanie wrócić do wszystkich czynności w ciągu tygodnia po procedurze.
Efekt korekty powiek utrzymuje się przez kilkanaście lat, w niektórych przypadkach jest on permanentny i pozwala cieszyć się doskonałym wyglądem i młodzieńczym spojrzeniem przez długi czas.

Pacjent powinien zgłosić się na kontrolę pozabiegową w terminie wyznaczonym przez lekarza okulistę-mikrochirurga celem weryfikacji efektów leczenia operacyjnego.

 

Jak mam dbać o siebie po zabiegu?

– prowadzenie samochodu po zabiegu jest zabronione, dlatego należy zapewnić sobie transport z Kliniki do domu,
– przez 2-4 tygodnie należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego,
– palenie papierosów opóźnia gojenie się ran – warto odstawić używki przed zabiegiem plastyki powiek

Szczegółowe zalecenia pozabiegowe otrzymasz w dniu zabiegu,

na karcie wypisowej.

 

Czy po zabiegu będę miała/miał kontakt z lekarzem, w razie jakichkolwiek pytań?

Oczywiście! Jesteśmy zawsze blisko Naszych pacjentów i oferujemy pomoc oraz poradę, także poza godzinami pracy Kliniki.  Każdy pacjent po konsultacji otrzymuje dostęp do dedykowanego Panelu Pacjenta, gdzie może zapoznać się z zaleceniami pozabiegowymi, a także zadać pytanie specjaliście, na które odpowiedz otrzyma w bardzo krótkim czasie.
Ponadto w ramach Kliniki Ornafel&Turcza funkcjonuje całodobowy dyżur lekarski, na który Pacjent może zadzwonić o każdej porze, w razie pojawienia się problemów.

 

Co się stanie, jeśli ilość wyciętej skóry będzie zbyt mała i pozostanie nadal drobny nadmiar?

Sytuacje tego typu są niezwykle rzadkie i zazwyczaj wiążą się z trudnymi warunkami operacyjnymi, w wyniku których operator musi zastosować zachowawcze postępowanie, celem zminimalizowania ryzyka wystąpienia skutków ubocznych oraz powikłań pozabiegowych. W takich wypadkach istnieje możliwość przeprowadzenia bezpłatnej rekorekty, której zakres oraz słuszność jest oceniana i ustalana podczas wizyty lekarskiej.

 

Jaka jest finalna cena zabiegu blefaroplastyki powiek górnych i dolnych?

W cenniku podane są widełki cenowe zabiegu blefaroplastyki powiek górnych i dolnych. W celu ustalenia konkretnej ceny zabiegu, wypełnij formularz wstępnej kwalifikacji do zabiegu i poczekaj na kwalifikację oraz indywidualną wycenę
Zazwyczaj klasyczna cena zabiegu blefaroplastycznego powiek górnych waha się w przedziale 4000 - 4300 PLN. Cena zabiegu w zaawansowanych/trudnych sytuacjach klinicznych oraz reoperacje (korekta po innym operatorze) to koszt w granicach 4400 - 5000 PLN.
Klasyczna cena blefaroplastyki powiek dolnych waha się w przedziale 5000 - 5400 PLN. Cena zabiegu w zaawansowanych/trudnych sytuacjach klinicznych oraz reoperacje (korekta po innym operatorze) to koszt w granicach 5500 - 6000 PLN.

 

Po więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z Recepcją Kliniki, w godzinach pracy, pod numerem telefonu 692 929 269.

 

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 692 929 269 lub umów się online:

 

Klinika Ornafel & Turcza Medycyna Estetyczna 
ul. Kazimierza Wierzyńskiego 33 | ul. Grzegórzecka 69D
 Klaudia Ornafel | Jakub Turcza | Grażyna Solarz