DERMAPEN

Co to jest DERMAPEN®?

DERMAPEN® jest to urządzenie pozwalające wykonać zabieg medyczny, w którym zastosowano technologię automatycznych mikronakłuć skóry za pomocą sterylnych igieł zawartych w jednorazowej końcówce. Opatentowana technologia pozwala cieszyć się z jego efektów pacjentom na całym świecie.

Na czym polega zabieg mikronakłuwania  DERMAPEN®?

W trakcie zabiegu dzięki frakcyjnemu mikronakłuwaniu wprowadzamy substancje aktywne przez naskórek do skóry właściwej, dzięki czemu stymulujemy skórę do remodelingu i tworzenia sieci nowych włókien kolagenowych. Celowo wywołane mikrourazy powstałe w trakcie zabiegu zapoczątkowują naturalne mechanizmy regeneracji i odnowy skóry oraz przyśpieszają jej podziały komórkowe.

Jak przebiega zabieg DERMAPEN®?

Specjalista przed zabiegiem przeprowadza szczegółową konsultację i kwalifikuje pacjenta, dzięki czemu może dobrać terapię do potrzeb skóry pacjenta. Na przygotowaną i zdezynfekowaną skórę nanosimy środek leczniczy. Wtłaczamy za pomocą pulsacyjnego nakłuwania na głębokości od 0,5 mm do 2,5 mm w zależności od potrzeb i miejsca zabiegu. Dynamicznie, kilkukrotnie przesuwamy DERMAPEN® po leczonej powierzchni, aby środek leczniczy równomiernie się wchłonął.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

  • Drobne linie i zmarszczki

  • Rozszerzone pory

  • Blizny potrądzikowe

  • Nierównomierny koloryt

  • Rozstępy

  • Łysienie

  • Cienka skóra

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Po wykonanej serii zabiegów DERMAPEN® działanie opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu i elastyny. Pomaga w absorpcji składników aktywnych w głąb skóry, dzięki temu staje się ona odżywiona. Następuje również poprawa jej napięcia, przez co staje się wyraźnie odmłodzona. DermaPen stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, łysienia a także spłyca drobne zmarszczki i bruzdy, zwęża pory oraz niweluje rozstępy.

Ile zabiegów wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Seria uzależniona jest od rodzaju skóry, czy problemu z którym zgłasza się pacjent. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonanej serii 4 -6 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodniowych. Terapia ustalana jest indywidualnie.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie i uczucie gorąca, które stopniowo będzie ustępowało.  Po 8 godzinach od zabiegu należy umyć skórę delikatnym środkiem myjącym do skóry wrażliwej, aby dokładnie ją oczyścić przed dalszą pielęgnacją.  Należy pielęgnować skórę dermokosmetykami medycznymi dobranymi w naszej klinice. Produkty te będą przyśpieszały gojenie się skóry oraz łagodziły zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego. Należy bezwzględnie stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną co najmniej dwa tygodnie po zabiegu.

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 692 929 269 lub umów się online:

 

Klinika Ornafel & Turcza Medycyna Estetyczna 
ul. Kazimierza Wierzyńskiego 33 | ul. Grzegórzecka 69D
 Klaudia Ornafel | Jakub Turcza | Grażyna Solarz