Absolwent Wydziału Lekarskiego, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Nauczyciel akademicki w Zakładzie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Lekarz w Oddziale Okulistki z Pododdziałem Dziecięcym, Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Do głównych zainteresowań zawodowych Pana Doktora należą choroby narządu wzroku, w tym szeroko pojęta chirurgia okulistyczna - mikrochirurgia zaćmy, jaskry oraz chirurgia estetyczna twarzy. Swoje doświadczenie kliniczne łączy z pracą Lekarza medycyny estetycznej. Poza pracą kliniczną, zajmuje się również pracą naukową, koncentrując się na powikłaniach po zabiegach medycyny estetycznej, jak i optymalizacji procedur zabiegowych w obrębie powiek. Jego przewód doktorski dotyczy oceny efektywności zabiegów blefaroplastyki powiek górnych i dolnych, a także obrazowania i oceny jakości skóry w oparciu o ultrasonografie i mikroskopie konfokalną.

Wykonuje szeroki zakres zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, w tym zabiegi z użyciem wypełniaczy, biostymulatorów tkankowych, toksyny botulinowej - a także specjalizuje się w chirurgii estetycznej twarzy, wykonując zabiegi blefaroplastyki
(z resekcją/przemieszczeniem tłuszczu), chirurgiczne leczenie ptozy (skrócenie rozcięgna mięśnia dzwigacza powieki górnej lub korekcja z użyciem taśm), bezpośredni lifting brwi.

Stale podnosi swoje kwalifikacje uczęszczając na liczne zjazdy, sympozja i spotkania na szczeblu krajowym, a także zagranicznym, jako uczestnik oraz wykładowca. Prowadzi cykliczne spotkania szkoleniowe dla lekarzy z procedur w zakresie medycyny estetycznej.

Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych z zakresu okulistyki, medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Był konsultantem medycznym oraz redaktorem naukowym książki "Walka ze stresem jako lekarstwo na raka", autorstwa Prof. Henri Joyeux, wydanej we wrześniu 2020r.

Cechuje go wysoki profesjonalizm zawodowy połączony z otwartością na potrzeby Pacjenta, co przedkłada się na zadowolenie z wykonanych procedur, a co najważniejsze wysokie wyniki terapeutyczne.

Prywatnie miłośnik swojego zawodu, a także motoryzacji oraz sportu, w tym szczególnie siłowni oraz kolarstwa. Kocha podróżować oraz poznawać nowe kultury. 

dr Jakub F. Turcza

Lekarz medycyny estetycznej
Chirurg okuloplastyczny

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 692 929 269 lub umów się online:

 

Klinika Ornafel & Turcza Medycyna Estetyczna 
ul. Kazimierza Wierzyńskiego 33 | ul. Grzegórzecka 69D
 Klaudia Ornafel | Jakub Turcza | Grażyna Solarz