LIPOLIZA INIEKCYJNA

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej to nieinwazyjny sposób na pozbycie się tłuszczu z niechcianych miejsc w obrębie twarzy i pozostałych części ciała. Zabieg lipolizy iniekcyjnej będzie idealny dla osób cierpiących na uporczywy, zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej w miejscach takich jak biodra, pośladki, brzuch czy podbródek. Lipoliza pozwala zlikwidować miejscowe nadmiary tkanki tłuszczowej, które nie zmniejszają się mimo stosowania diety i ćwiczeń fizycznych. Jest to bardzo bezpieczna metoda polegająca na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji leczniczej zwanej fosfatydylocholiną. Uzyskane efekty uzależnione są przede wszystkim od wyjściowej ilości tkanki tłuszczowej i od ilości zabiegów. Zabieg ten jest odpowiedni dla osób z prawidłową masą ciała lub z lekką nadwagą.

Lipoliza iniekcyjna ma następujące zalety:

  • pozwala na likwidację tkanki tłuszczowej z okolicy poddanej zabiegowi

  • zwiększa miejscowe napięcie skóry poprzez stymulację miejscowych procesów regeneracyjnych

  • jest minimalnie inwazyjnym zabiegiem
     

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest zalecany przede wszystkim w przypadku:

  • „podwójnego podbródka”

  • fałdów tłuszczu na brzuchu, udach, pośladkach, plecach

  • nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy pach i kolan

Procedura lipolizy iniekcyjnej nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania. Podczas zabiegu za pomocą małej strzykawki i cienkiej igły lekarz podaje substancję zwaną fosfatydylocholiną, która rozbija komórki tkanki tłuszczowej (adipocyty). Uszkodzone adipocyty są następnie usuwane przez organizm. Czas trwania zabiegu wynosi około 15-20 minut. Po lipolizie pacjent może wrócić do codziennej aktywności. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii 6 zabiegów w odstępie 1-1,5 miesiąca. Po zabiegu będzie można zauważyć nie tylko miejscową redukcję tkanki tłuszczowej, ale także ujędrnienie skóry.

Bezpośrednio po zabiegu można zauważyć obrzęk, zaczerwienienie lub siniaki w okolicy iniekcji,  okolica poddana lipolizie może być bolesna. Wymienione objawy ustąpią samoistnie w ciągu kilku dni.

Lipoliza iniekcyjna jest przeciwwskazana w przypadku: zaostrzeń chorób autoimmunologicznych, ciąży, laktacji, nowotworów, alergii na substancje czynne w podawanym roztworze, przewlekłe choroby nerek oraz wątroby.

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 692 929 269 lub umów się online:

 

Klinika Ornafel & Turcza Medycyna Estetyczna 
ul. Kazimierza Wierzyńskiego 33 | ul. Grzegórzecka 69D
 Klaudia Ornafel | Jakub Turcza | Grażyna Solarz