Pielęgnacja na najwyższym poziomie

 

W Klinice Ornafel&Turcza oferujemy naszym pacjentom nie tylko pakiet specjalistycznych zabiegów, ale również profesjonalną opiekę medyczną tuż po ich wykonaniu — Kompleksową Opiekę Okołooperacyjną. Zajmujemy się nie tylko przeprowadzaniem skutecznych operacji o charakterze estetycznym, ale również odpowiednim prowadzeniem  oraz terapią ran, które są bezpośrednią konsekwencją zabiegów. Za pomocą specjalnie dobranych terapii i rehabilitacji wspomagamy procesy gojenia się ran, aby pozostające po zabiegach blizny były jak najmniej widoczne. Naszym głównym celem jest to, aby pacjent jak najszybciej powrócił do swoich codziennych zajęć bez poczucia dyskomfortu.

Efektem ubocznym zabiegów chirurgicznych są blizny. W przypadku chirurgii estetycznej opracowano jednakże takie techniki, które sprawiają, że są one jak najmniej widoczne i na ogół po przeprowadzonych operacjach oraz prawidłowym procesie gojenia nie są one uciążliwe pod względem zarówno wizualnym, jak i funkcjonalnym dla pacjenta. Podczas procesu gojenia tkanki mogą być stymulowane, co sprawia, że blizny są jeszcze bardziej dyskretne — takie działanie określone jest pojęciem scar managment. Dodatkowo stosuje się tzw. pain managment, czyli terapię przeciwbólową.

Nie istnieje ujednolicony program postępowania w przedstawionym zakresie opieki okołooperacyjnej, każdy Pacjent ma zupełnie inne potrzeby profilaktyczne, które są na bieżąco definiowane pod kątem doboru odpowiednich protokołów terapeutycznych. Ich skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi oraz wieloletnimi obserwacjami. Wiedza na przedstawiony temat rozwija się niezwykle dynamicznie na całym świecie.

Każdy pacjent, który przeszedł w Naszej Klinice zabieg z zakresu chirurgii plastycznej objęty jest pooperacyjnym programem profilaktyki blizn. W skład tego programu wchodzą regularne wizyty pozabiegowe w Klinice lub online dla Pacjentów, którzy przybyli do Nas z daleka. W trakcie takowych wizyt omawiane są na bieżąco rezultaty zabiegowe i ewentualne problemy, które pojawiają się na drodze gojenia i które można usunąć z użyciem leków lub innych metod, dostępnych w Naszej Klinice.

Pozostajemy z Pacjentem w stałym kontakcie, gdyż doskonale wiemy, że czynnikami warunkującymi spektakularny efekt estetyczny jest nie tylko właściwa operacja, ale i profilaktyka miejsca poddanego procedurze chirurgicznej.

UMÓW WIZYTĘ

Zadzwoń: +48 692 929 269 lub umów się online:

 

Klinika Ornafel & Turcza Medycyna Estetyczna 
ul. Kazimierza Wierzyńskiego 33 | ul. Grzegórzecka 69D
 Klaudia Ornafel | Jakub Turcza | Grażyna Solarz